Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Panasonic Kuruluşunu KutladıTarih 24 Mayıs 2017, 18:21 Editör: Editör Elektrohaber

Panasonic Kuruluşunu Kutladı

Kuruluş, bu amaçla ve Türkiye’deki üretimini daha da artırmak üzere çok önemli bir hamleyi daha hayata geçirdi. 2014 yılından bu yana dünya teknoloji devi Panasonic bünyesinde faaliyetlerini sürdüren, anahtar ve priz sektörünün lider markası VİKO’nun şirket unvanının “Panasonic Eco Solutions Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ olarak değişmesi kapsamında, pek çok farklı ülkeden 400 iş ortağının katılımı ile İstanbul Hyatt Regency Otel’de büyük bir organizasyon gerçekleştirildi.

 

Panasonic’in 2014 yılında gerçekleştirdiği ve son dönemlerde ülkemizdeki en önemli yabancı sermaye girişimi olan yatırımla birlikte Panasonic Eco Solutions grubuna bağlı olarak faaliyet göstermeye başlayan VİKO’nun kurumsal kimlik ve unvan değişikliğini kapsayan önemli değişim, geçtiğimiz günlerde Hyatt Regency Oteli’nde düzenlenen muhteşem lansmanda şirketin iş ortakları ile paylaşıldı. Panasonic Eco Solutions Şirketi Başkanı Makoto Kitano, Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, Jetro İstanbul Genel Müdürü Yasuyuki İshiga ve Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin üst düzey yöneticileri ile dünyanın birçok ülkesinden yaklaşık 400 bayi ve tedarikçisinin katıldığı programın sunuculuğunu ise Neslihan Maltepe yaptı. Sevilen Pop Sanatçısı İrem Derici’nin sahne aldığı organizasyonda ayrıca ünlü Şair ve Yazar Sunay Akın, Türk Japon dostluğunun tarihsel boyutunu içeren etkileyici sunumu ile programa renk kattı. 

 

 

“Türkiye Çok Büyük Bir Öneme Sahip” 

 

Panasonic Eco Solutions Şirketi Başkanı Makoto Kitano yaptığı konuşmasında “Panasonic denildiğinde, TV ve bilgisayar gibi elektrikli ev aletleri aklına gelen kişi sayısının oldukça yüksek olduğunu zannediyorum, ancak bilmenizi isterim ki şirketimizin ilk kuruluş yıllarındaki ürünleri elektrik tesisat ekipmanları kapsamındaydı. Kurulduğumuz 1918 yılından itibaren geçen 100 yıllık sürede Panasonic, elektrik tesisat ekipmanlarının üretim ve satışını sürdürdü. 2018 yılında bu sektörde dünyada bir numaraya yükselmeyi hedefledi. Bugün buraya Avrupa, Orta Doğu, Asya, Afrika bölgelerinin katılım göstermesinin nedeni, şahsıma göre Türkiye’nin oldukça büyük ve stratejik bir öneme sahip bulunmasındandır.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

“Türkiye’deki üretimlerimizi daha da arttırmak istiyoruz.”

 

Panasonic Eco Solutions Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Takaki Oguri’nin Türkiye’deki üretimi artırmaya yönelik stratejilerine vurgu yaptığı konuşmasında “2014 yılından itibaren VİKO’ya yaptığımız yatırımla birlikte Türkiye’deki faaliyetlerimizi başlatmış bulunmaktayız. Bu noktadan itibaren yaklaşık 3 yıldır, bugün burada bulunan değerli iş ortaklarımız sayesinde faaliyetlerimizi daha da genişletme imkânına sahip olduk. Bu vesileyle hepinize en samimi duygularımla şükranlarımı sunarım. Biz 2018 yılında elektrik tesisat ekipmanları sektöründe Global Pazar liderliğini hedefleyerek, Türkiye’deki üretimlerimizi daha da artırmak istiyoruz.” şeklindeki sözleri katılımcılarda büyük bir motivasyon oluşturdu.

 

 

“Hep birlikte daha büyük başarılar inşa edeceğimize olan inancımız tam.”

 

Panasonic Eco Solutions Türkiye Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın ise konuşmasında “Şirketimizin dünyanın en değerli ve köklü markaları arasında yer alan Panasonic grubuna katılarak her anlamda daha da güçlenmesi, Panasonic’in ülkemize verdiği önemin açık bir göstergesidir. Panasonic tarafından tesislerimize birçok yatırım gerçekleştirilmiş ve 2014 yılında 750 olan çalışan sayımız 950’ye ulaştırılarak, istihdama da çok önemli katkılar sağlanmıştır. Önümüzdeki süreçte çok daha güçlü bir geleceğe doğru ilerleyeceğimize ve Panasonic çatısı altında sektörümüzün lider şirketi olarak, hep birlikte daha büyük başarılar inşa edeceğimize olan inancımız tamdır.” dedi. 

 

 

Çok Daha Başarılı Bir Geleceğe Doğru El Ele Verdiler! 

 

Programın son bölümünde yer alan ve Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin doğuşunu sembolize eden “Hep birlikte daha başarılı bir geleceğe” temalı pasta, oluşturduğu birlik ve başarı duygusu ile konukların büyük beğenisini topladı. Daha sonra sahne alan ünlü sanatçı İrem Derici, birbirinden güzel şarkılarıyla Panasonic Eco Solutions Türkiye ailesine unutulmaz bir gece yaşattı. 
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 1902 defa okunmuştur.

Firmalar  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

AEDAŞ, BEDAŞ ve ÇEDAŞ'tan sağlık kurumlarına özel hızlı hat

AEDAŞ, BEDAŞ ve ÇEDAŞ'tan sağlık kurumlarına özel hızlı hat Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ),Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. BEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDA...

AYEDAŞ'tan bu yıl dev yatırım

AYEDAŞ'tan bu yıl dev yatırım AYEDAŞ bu yıl 230 milyar lira şebeke yatırımı yapacak

‘Bosch Termoteknik'e yeni Satış Genel Müdürü

‘Bosch Termoteknik'e yeni Satış Genel Müdürü ‘Bosch Termoteknik Türkiye’nin Satış Genel Müdürü ‘Kıvanç Arman’ Oldu

Zorlu Enerji’nin Dönem Zararında Artış

Zorlu Enerji’nin Dönem Zararında Artış Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN), 2019 yılının ilk dokuz ayına ait finansal sonuçlarını açıkladı.

Aksa Enerji, 9 Ayda Net Karı

Aksa Enerji, 9 Ayda Net Karı Aksa Enerji, 9 Ayda 350 Milyon Net Kar Elde Etti

Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Anlaşması

Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Anlaşması Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Hastanesi arasında enerji tasarrufunda örnek anlaşma

Aksa'dan denizcilik sektörüne enerji

Aksa'dan denizcilik sektörüne enerji Aksa, denizcilik sektörüne enerji veriyor

Musk’tan yeni girişim

Musk’tan yeni girişim Teknoloji şirketi Tesla’nın İcra Kurulu Başkanı Elon Musk

İşaret dilinde de hizmet dönemi

İşaret dilinde de hizmet dönemi TOTAL istasyonlarında işaret dilinde de hizmet dönemi

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:1728

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:1834

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:2134

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:2200

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:12712

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:14442

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:20906

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:144230