Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
1400MW’lık Inverter SatışıTarih 05 Ağustos 2017, 20:30 Editör: Editör Elektrohaber

1400MW’lık Inverter Satışı

KACO new energy 2017’nin ilk yarısında 1.4 GW’lik satış yaptı. Böylece evirici üreticisi KACO new energy yılın ilk çeyreğindeki büyümesini sürdürmeye devam etti. 2018’de de büyümesini sürdürmek için portföyüne eklediği yeni ürünlerle çalışmalarına devam edecektir.

KACO new energy küresel pazarda da sürekli yüksek talep görmektedir.1999 yılında solar inverter üretimine başlamasından sonra 2017 ilk yarısında şirket 1.4 GW’lik satışı ile en yüksek satış rakamına ulaşmıştır. KACO new energy 2017 ilk çeyreğinde 600 MW’lık evirici satışı ile gelecek yıllarda da büyümesini sürdüreceğini göstermiş oldu.

KACO new energy CEO’su Ralf Hofmann demecinde “güneşten elektrik üretmenin maliyetinin dünyanın pek çok yerinde fosil yakıtlardan üretilen elektriklerden daha ucuzdur. KACO, ‘state-of-the-art’ teknolojisi ile dünyada güneş enerji santrallerinin kurulmasından ve büyümesinden dolayı önemli ölçüde yararlanmıştır.”

KACO yeni kurulan santral kurulumlarında de-sentral yapılandırmasına doğru bir eğilim olduğunu görmektedir. Özellikle, gelişmekte olan ülkelerde hızla büyüyen elektrik talebi için büyük güneş santrallerinde, string eviriciler ve ona bağlı bileşenlerin kullanıldığı görülmektedir. Ralf Hofmann açıklamasında:” Bu eğilimin nedeni olarak, servis durumunda işlemlerin daha kolay yapılması, arıza olduğunda kesinti ve üretim kayıplarının aza indirilmesi “ olduğunu belirtti.

KACO CSO’su David Mabille ”Geçen Intersolar Europa^da Alman güneş enerji teknolojilerine büyük bir ilgi olduğunu gördük.Sadece proje geliştiricileri değil yatırımcılarda uzun vadede kazanç sağlayabilmek için güvenebilecekleri ürün ve çözüm sunabilen üreticileri tercih ettiklerini gördük.Biz geçen yıl blueplanet 50.0 TL3 INT ile bu pazarda iyi bir yer edindik” dedi. Devamında “CPSS (Central Power String Solution) sistemi çözümü ile ürünlerimizi geliştirdik. CPSS’in arkasındaki fikir, merkezi ve merkezi olmayan sistem yapılandırmaları avantajlarını birleştirmektir.”
David Mabille gelecek için çok iyimser olduğunu ,”2018 yılında blue planet 125 TL3 ile yeni pazar segmenti olan 1500 volt modüller için piyasaya giriş yapacaklarını. Bu yılın sonunda akü ile entegre olan blueplanet gridsave 50.0 TL3 eviricimizi ticari ve sanayi alanında depolama olarak kullanılmak üzere pazara sunacağız.” İfadelerinde bulundu. 
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 1608 defa okunmuştur.

Firmalar  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

AEDAŞ, BEDAŞ ve ÇEDAŞ'tan sağlık kurumlarına özel hızlı hat

AEDAŞ, BEDAŞ ve ÇEDAŞ'tan sağlık kurumlarına özel hızlı hat Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ),Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. BEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDA...

AYEDAŞ'tan bu yıl dev yatırım

AYEDAŞ'tan bu yıl dev yatırım AYEDAŞ bu yıl 230 milyar lira şebeke yatırımı yapacak

‘Bosch Termoteknik'e yeni Satış Genel Müdürü

‘Bosch Termoteknik'e yeni Satış Genel Müdürü ‘Bosch Termoteknik Türkiye’nin Satış Genel Müdürü ‘Kıvanç Arman’ Oldu

Zorlu Enerji’nin Dönem Zararında Artış

Zorlu Enerji’nin Dönem Zararında Artış Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN), 2019 yılının ilk dokuz ayına ait finansal sonuçlarını açıkladı.

Aksa Enerji, 9 Ayda Net Karı

Aksa Enerji, 9 Ayda Net Karı Aksa Enerji, 9 Ayda 350 Milyon Net Kar Elde Etti

Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Anlaşması

Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Anlaşması Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Hastanesi arasında enerji tasarrufunda örnek anlaşma

Aksa'dan denizcilik sektörüne enerji

Aksa'dan denizcilik sektörüne enerji Aksa, denizcilik sektörüne enerji veriyor

Musk’tan yeni girişim

Musk’tan yeni girişim Teknoloji şirketi Tesla’nın İcra Kurulu Başkanı Elon Musk

İşaret dilinde de hizmet dönemi

İşaret dilinde de hizmet dönemi TOTAL istasyonlarında işaret dilinde de hizmet dönemi

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:1726

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:1834

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:2132

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:2198

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:12704

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:14438

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:20902

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:144204