Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Yüksek faturadan kurtulmanın yolu!Tarih 17 Ekim 2017, 18:12 Editör: Editör Elektrohaber

Yüksek faturadan kurtulmanın yolu!

Elektrik enerjisi pazarının serbestleşmeye başlaması ile birlikte tüketicinin faydasına ve memnuniyetine dair gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Her ne kadar indirim oranları 2017'de beklendiği gibi gitmese de serbest tüketiciler elektriği her halükarda tedarik şirketlerinden, devletin açıkladığı tarifelerden daha ucuza aldılar, almaya da devam ediyorlar. Rekabet ortamı alınan hizmetin kalitesini de yükselttiği için tüketiciler aldıkları hizmetten de eski yıllara nispeten daha memnunlar. Neticede rekabet; şirketleri indirimli faturanın yanı sıra tüketicinin hayatını kolaylaştırmak için başka ne tür hizmetler verebilecekleri noktasında zorluyor. En basit örneğiyle bir dönem elektrik faturamızı ödemek için kuyruk beklerken bugün enerji şirketlerinin neredeyse bütün bankalarla anlaşmaları var. Telefon, internet, mobil cihazlar marifetiyle fatura ödeme gibi farklı kolaylıklar sunuyorlar.

 

Müşterilerine her zaman en iyi hizmeti verme konusunda çabalarını sürdüren KOLEN, hayata geçirdiği faturaniyolla.com adlı mobil hizmetiyle sektörde yepyeni bir adıma imza attı. "Yüksek Faturadan kurtulmanın kestirme yolu" sloganıyla hizmete başlayan servis, elektrik kullanıcılarının yüksek faturalardan kurtulabilmesinin önünü açmayı hedefliyor.

 

Daha ziyade mobil dünyayı kullanmayı hedefleyen www.faturaniyolla.com adlı servisin, kullanım kolaylığından dolayı çok tercih edilen bir mecra haline gelmesi bekleniyor. Servis şu an yalnızca başvuru alıyor. Akıllı cep telefonları, üzerinden kolaylıkla işlem yapabildiğiniz servisi kullanmak için telefonunuza herhangi bir uygulama (aplikasyon) falan indirmenize gerek yok. Elektrik faturanız yüksek geliyorsa, bundan rahatsızsanız, telefonunuzla direk www.faturaniyolla.com adresine gittiğinizde işlem yapabiliyorsunuz.

 

Servis, sektörde "ilk"leri abonelerine yaşatma iddiasında olan şirketlerden KOLEN tarafından hizmete sunuldu. KOLEN Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt; "Daha önce WhatsApp'tan Elektrik", "Ön Ödemeli Elektrik" gibi hizmetleri sektörde ilk defa hayata geçirirken, 'Sektörde abonelerimize sadece fiyat avantajı değil, ilkleri, farklı katma değerli servisleri yaşatma, sektörün en iyi bilinen markası olma sevdasındayız' demiştik. Bu sevdamız devam ediyor. Zorlu geçen 2017 yılı bizi hedeflerimizden koparmadı. Milletimize, devletimize, ülkemize inanıyoruz." dedi.

 

Servisin "Yüksek faturadan kurtulmanın kestirme yolu" sloganıyla yola çıktığını belirten Kolen Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, "Faturaniyolla.com sadece indirim talep etmek için kullanılan bir uygulama değil. Sloganından da anlaşılacağı üzere"Yüksek faturadan kurtulmanın kestirme yolu" yüksek faturadan kurtulmak için sanki mobil danışmanlık alıyorsunuz. Faturanızdaki endüktif, kapasitif yani reaktif enerjiden kaynaklı, ödememeniz gereken bedelleri ödeyip, ödemediğinizi, hangi tüketici (abone) grubunda, hangi tarifede, hangi tarife sınıfında olduğunuzu yada tüketim profilinize göre hangisinde olmanın sizin için daha avantajlı olacağını danışabileceğiniz bir hizmet. Birim fiyatınız, indirim oranınız, vize tarihi, güç bedeli, güç aşımı olup olmadığı ve benzer birçok konuyu danışabilirsiniz. Bir anlamda cebinizdeki ücretsiz enerji danışmanınız dersek yanılmış olmayız" diye konuştu.

 

Elektrik aboneleri faturaniyolla.com adlı hizmete akıllı cep telefonları, bilgisayar, tablet ve dizüstü bilgisayarlarından girip faturalarındaki mevcut indirim bilgilerini öğrenme şansına sahip olabiliyorlar.
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 1564 defa okunmuştur.

Firmalar  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

AEDAŞ, BEDAŞ ve ÇEDAŞ'tan sağlık kurumlarına özel hızlı hat

AEDAŞ, BEDAŞ ve ÇEDAŞ'tan sağlık kurumlarına özel hızlı hat Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ),Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. BEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDA...

AYEDAŞ'tan bu yıl dev yatırım

AYEDAŞ'tan bu yıl dev yatırım AYEDAŞ bu yıl 230 milyar lira şebeke yatırımı yapacak

‘Bosch Termoteknik'e yeni Satış Genel Müdürü

‘Bosch Termoteknik'e yeni Satış Genel Müdürü ‘Bosch Termoteknik Türkiye’nin Satış Genel Müdürü ‘Kıvanç Arman’ Oldu

Zorlu Enerji’nin Dönem Zararında Artış

Zorlu Enerji’nin Dönem Zararında Artış Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN), 2019 yılının ilk dokuz ayına ait finansal sonuçlarını açıkladı.

Aksa Enerji, 9 Ayda Net Karı

Aksa Enerji, 9 Ayda Net Karı Aksa Enerji, 9 Ayda 350 Milyon Net Kar Elde Etti

Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Anlaşması

Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Anlaşması Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Hastanesi arasında enerji tasarrufunda örnek anlaşma

Aksa'dan denizcilik sektörüne enerji

Aksa'dan denizcilik sektörüne enerji Aksa, denizcilik sektörüne enerji veriyor

Musk’tan yeni girişim

Musk’tan yeni girişim Teknoloji şirketi Tesla’nın İcra Kurulu Başkanı Elon Musk

İşaret dilinde de hizmet dönemi

İşaret dilinde de hizmet dönemi TOTAL istasyonlarında işaret dilinde de hizmet dönemi

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:1726

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:1834

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:2132

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:2198

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:12704

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:14438

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:20902

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:144204