Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Göltaş’tan Aksu Enerji’ye suçlamaTarih 30 Ekim 2017, 01:13 Editör: Editör Elektrohaber

Göltaş’tan Aksu Enerji’ye suçlama

Göltaş Çimento, iştiraki Göltaş Enerji aleyhine dava açan Aksu Enerji ve Ticaret AŞ yönetimini, şirkete zarar vermeye çalışmakla suçladı.   

Göltaş Çimento’dan yapılan açıklamada, şirketin yüzde 67,69 bağlı ortaklığı Göltaş Enerji Elektrik Üretim AŞ aleyhine, sermayesine yüzde 25,45 iştiraki bulunan Aksu Enerji ve Ticaret AŞ tarafından açılan davadaki gelişmeye yer verildi. Buna göre Aksu Enerji’nin Şirket genel kurulunun 28 Ağustos 2017 tarihinde toplanması amacıyla alınan iki adet yönetim kurulu kararının iptali talebiyle İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi nezdinde 2017/734 esas numarası ile açılan dava, mahkemenin 27 Ekim 2017 tarihli duruşmasında reddedildi. 

Aksu tarafından bu kez Şirketin 28 Ağustos 2017 tarihli genel kurulunda alınan Şirket sermayesinin arttırılmasına ilişkin kararın iptali talebiyle İstanbul 11. Asliye Ticaret Mahkemesi nezdinde 2017/910 esas numarası ile yeni bir dava daha açıldı. 

İDDİALAR IZRAR AMAÇLI SUÇLAMASI 

Göltaş Çimento’nun açıklamasında, Göltaş Enerji aleyhine dava açan Aksu Enerji yönetimi, şirketi zarara uğratmaya çalışmakla suçlandı. Aksu tarafından Göltaş Enerji aleyhine açılan yeni davanın herhangi bir hukuki temeli bulunmayan iddialara dayandırıldığı görüşüne yer verilen açıklamada “Bu son davaya ilişkin olarak da Şirket tarafından gerekli tüm savunmaların yapılacağını, bunun yanı sıra gerekli görüldüğü takdirde Şirket ve Şirket yönetimini ızrar amaçlı bu asılsız iddialar nedeniyle Şirket'in uğrayabileceği her türlü zararın tazmini için Aksu ve yöneticileri aleyhine kanun yollarının da değerlendirileceğini kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi. 

KAYNAK: Enerji Günlüğü 
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 1584 defa okunmuştur.

Güneş  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Kastamonu Belediyesi Elektriğini Güneşten

Kastamonu Belediyesi Elektriğini Güneşten Kastamonu Belediyesi Elektriğini Güneşten Alacak

DOSAB, enerjisinin yüzde 50’sini güneşten karşılayacak

DOSAB, enerjisinin yüzde 50’sini güneşten karşılayacak Eylül sonunda ilk etabı devreye alınacak proje ile elektrikte iç tüketiminin %50'sini güneşten karşılayacakları...

Basmane Garı kendi elektriğini kendisi üretiyor

Basmane Garı kendi elektriğini kendisi üretiyor Güneş Enerji Santrali (GES) projesinin uygulandığı İzmir'deki Basmane Tren Garı, kurulan güneş panelleriyle ken...

Devlet desteğiyle üretmeye başladı!

Devlet desteğiyle üretmeye başladı! Devlet desteğiyle üretmeye başladı!

Shanghai Electric ve ACWA temiz enerji projeleri

Shanghai Electric ve ACWA temiz enerji projeleri Shanghai Electric ve ACWA temiz enerji projeleri geliştirecek

Milyon dolarlık yatırım beklentisi

Milyon dolarlık yatırım beklentisi Güneşte 800 milyon dolarlık yatırım beklentisi

Ortaklı güneş enerjisi yatırımının ilk fazı devrede

Ortaklı güneş enerjisi yatırımının ilk fazı devrede Kayseri’de Japon Panasonic ortaklı güneş enerjisi yatırımının ilk fazı devrede

Enerjinin 1 milyar dolarlık rüzgarı "yüksekten" esecek

Enerjinin 1 milyar dolarlık rüzgarı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları rüzgar enerjisi (YEKA RES-2) kapsamında...

Akfen’in santrali elektrik üretimine başladı.

Akfen’in santrali elektrik üretimine başladı. Akfen’in Konya’da 30 MW gücündeki 3 güneş santrali elektrik üretimine başladı.

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:1726

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:1834

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:2132

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:2198

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:12704

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:14438

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:20902

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:144204