Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Telefona Root Nasıl Atılır?Tarih 24 Ocak 2018, 03:41 Editör: Editör Elektrohaber

Telefona Root Nasıl Atılır?

Telefona root atma yöntemi, cihazını özgür bir biçimde kullanmanıza olanak sağlar. Telefonunuza yüklü olan uygulamaları rahatlıkla yönetmenizi ve yeni yükleyeceğiniz uygulamalara, daha kolay müdahale etmeniz için zemin hazırlar. Kısacası, telefonunuzu standart performansından çıkararak üst seviyede verim almak için, gerekli ayarlara erişmenize izin verir.

Rootlama işlemi gerçekleştirildikten sonra birçok uygulama size güvenlik uyarısı verecektir. “Bu cihaz rootlanmış olup, yapacağınız işlemler güvenlik açısından sorun oluşturabilir” gibi uyarı metini karşınıza çıkacaktır.  Bu işlem telefonunuz da güvenlik zaafiyeti oluşturacaktır. Aynı zamanda root işlemiyaptıktan sonra telefonunuz garanti kapsamı dışında kalacaktır. Size tavsiyemiz, bu işlem gerekli değilse ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız kullanmamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Telefona Nasıl Root Atılır?

Telefona root atmak için farklı seçenekler mevcut. En çok kullanılan uygulamaların başında KingRootgelmektedir. İnternetten KingRoot programını indirip kurulumu gerçekleştirin. İlk olarak Usb Hata Ayıklama Modunu aktif hale getirin. Usb hata ayıklama modunu aktif etmek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri  > USB Hata Ayıklama Modu seçeneğinden işlemi gerçekleştirin.

Ardından cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın. Programı çalıştırdıktan sonra ekranda telefon modeliniz görünecektir. Ekranda bulunan “Root” butonuna basarak işlemi başlatın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra birkaç dakika içerisinde telefonunuz rootlanmış olacaktır.

Root atma işlemi kısa bir sürede ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Makalemizin başında belirttiğimiz gibi, bu işlem telefonunuzu korumasız hale getirecektir. Birçok güvenlik zaafı oluşturacaktır. Telefonunuz garanti kapsamındaysa, gerekmediği takdirde bu işlemi gerçekleştirmeyin.
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 1904 defa okunmuştur.

Uygulama ve Çözümler  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Facebook hesabı nasıl silinir?

Facebook hesabı nasıl silinir? Facebook hesabı nasıl silinir? Facebook hesap kapatma ve hesap silme sayfası…

Son görünme nasıl kapatılır?

Son görünme nasıl kapatılır? WhatsApp’da son görünme nasıl kapatılır?

Batarya Süresi Nasıl Uzatılır?

Batarya Süresi Nasıl Uzatılır? Telefonun Batarya Süresi Nasıl Uzatılır?

Silinen Dosyaları Geri Getirme

Silinen Dosyaları Geri Getirme Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirmenin Yolu

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:1726

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:1834

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:2132

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:2200

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:12712

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:14442

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:20906

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:144226