Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Kesintilerini azaltmak için iş birliğiTarih 09 Mayıs 2018, 04:07 Editör: Editör Elektrohaber

Kesintilerini azaltmak için iş birliği

Enerjisa’dan yapılan açıklamada, Türkiye’de ilk defa uygulanacak projeyle, hızla büyüyen elektrik şebekesinin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve müşterilerin memnuniyetinin arttırılmasının hedeflendiği vurgulandı.

BAKIM FAALİYETLERİ DAHA PLANLI HALE GELİYOR


"Entegre Bakım Yönetimi Projesi" çerçevesinde, şebeke arızalarının önlenmesi için elektrik kesintisi gerektiren bakım faaliyetlerinin TEİAŞ ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri'nce birlikte planlanacağı belirtilen açıklamada, bu sayede iki kurumun yatırım ve altyapı iyileştirme çalışmaları sebebiyle oluşan kesinti sayılarının aynı planlama sayesinde azaltılacağı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay , "Entegre Bakım Yönetimi çerçevesinde Enerjisa Dağıtım Şirketleriyle yapmış olduğumuz iş birliğini model olarak geliştirip diğer dağıtım şirketleriyle de koordine ederek, müşterilerin kesintilerden en az oranda etkilenmeleri için bakım faaliyetlerini daha planlı hale getiriyoruz." ifadesini kullandı.

PİLOT UYGULAMA ANKARA'DA GERÇEKLEŞECEK

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar da kamu ve özel sektör iş birliğiyle gerçekleştirilecek proje sayesinde, planlı kesintilerden kaynaklı yaşanan toplam kesinti süresini yüzde 25 azaltmayı hedeflediklerini belirterek, "Buradan elde edeceğimiz başarılı sonuçların diğer elektrik dağıtım bölgelerine de örnek olarak uygulamaya alınacağına inanıyoruz. Başkent Elektrik Dağıtım AŞ'nin faaliyet gösterdiği Ankara’da gerçekleştireceğimiz pilot uygulamadan sonra, diğer Enerjisa Dağıtım Şirketleri Ayedaş ve Toroslar EDAŞ’ta da bu projeyi uygulamayı hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Ankara’da pilot uygulama olarak başlatılacak projenin, daha sonra Türkiye genelinde yaygınlaştırılması planlanıyor.
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 1648 defa okunmuştur.

Kesinti  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

İzmir Aliağa'da iki günlük elektrik kesintisi

İzmir Aliağa'da iki günlük elektrik kesintisi İzmir'in Aliağa ilçesinde, şebeke bakımı nedeni ile iki günlük elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi

Başkentte elektrik kesintisi

Başkentte elektrik kesintisi Ankara'da, 18 Haziran Pazartesi Salı günü 4 ilçede bazı bölgelere, belirli saatlerde elektrik verilemeyecek

Kırklareli'nde elektrik kesintisi

Kırklareli'nde elektrik kesintisi Kırklareli'nin Lüleburgaz ve Vize ilçelerine bağlı 7 köyde elektrik kesintisi uygulanacak.

İskenderun’da Elektrik Kesintisi Olacak

İskenderun’da Elektrik Kesintisi Olacak İskenderun’da Elektrik Kesintisi Olacak

Silivri'de Elektrik Kesintisi

Silivri'de Elektrik Kesintisi Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü, Silivri’nin bazı bölgelerinde 9 saate varacak elektrik..

Malatya'da elektrik kesintisi

Malatya'da elektrik kesintisi Malatya'da 14 saatlik elektrik kesintisi

Kırklareli'de Elektrik Kesintisi

Kırklareli'de Elektrik Kesintisi Kırklareli'nin Vize ve Kofcaz ilçelerine bağlı bazı köylerde elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

ANKARA'DA BÜYÜK ELEKTRİK KESİNTİSİ

ANKARA'DA BÜYÜK ELEKTRİK KESİNTİSİ Ankara'da, 7 Temmuz 2017 Cuma günü 16 ilçede bazı bölgelere, belirli saatlerde elektrik verilemeyecek.

Kesintilere Son

Kesintilere Son 'Kapalı Ring' Sistemi İstanbul'da Elektrik Kesintilerine Son Verecek

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:1698

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:1798

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:2106

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:2178

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:12668

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:14384

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:20822

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:143954